Kilka słów o druku i poligrafii - wydruki

etykiety nalepki

O reklamie drukowanej


Reklama drukowana jest nadal popularna w Polsce. Wydawać by się mogło, że jej czas się wkrótce skończy. Przecież dziś mamy internet, przecież dziś tyle firm przenosi swoje działania do internetu i tam szuka nowych klientów. Social media,

Kilka słów o druku i poligrafii - wydruki etykiety nalepki
Facebook, Instagram, Youtube, Twitter – o wszystkich tych platformach mówi się w kontekście reklamy i zdobywania klientów. Nie wolno jednak zapominać o reklamie drukowanej. O etykietach, o naklejkach i gadżetach reklamowych, o ulotkach czy plakatach informujących o zakresie usług danego przedsiębiorstwa. Działania marketingowe powinny być przeprowadzane na szeroką skalę bo tylko wtedy można osiągnąć sukces i cieszyć się zainteresowaniem klientów. Warto mieć to wszystko na uwadze.


Co warto wiedzieć o naklejkach reklamowych?


Naklejki reklamowe są często stosowane nie tylko przez duże firmy, ale też mniejsze podmioty gospodarcze. Wszystko za sprawą dużego zainteresowania takimi formami działania i możliwości przedstawienia oferty szerokiemu gronu odbiorców. Naklejki reklamowe są bowiem fajną i interesującą formą reklamy. Z kolei etykiety i ich druk to szereg czynności na przykład dla branży przemysłowej oraz spożywczej. Mało kto wyobraża dziś sobie zapewne stosowanie opakowań bez nadrukowanych na nich informacjach o sposobie wyprodukowania, o marce, bez loga czy bez jakichś komunikatów reklamowych. To wszystko ma ogromne znaczenie w planowaniu komunikacji marketingowej i tylko to daje szansę na osiągnięcie pełni sukcesu w tej trudnej, reklamowej branży.



DTP (ang

DTP (ang. desktop publishing – publikowanie zza biurka) – termin oznaczający pierwotnie ogół czynności związanych z przygotowaniem na komputerze materiałów, które będą później powielone metodami poligraficznymi. Krócej mówiąc, termin ten oznacza komputerowe przygotowanie do druku. W tym znaczeniu termin ten dotyczy nie tylko fazy projektowej, czyli tworzenia w programach komputerowych obrazu (oraz kształtu) stron publikacji, ale także zarządzania pracą grupową, a nawet odnosi się do komputerowego sterowania urządzeniami wykorzystywanymi w tym procesie, a więc np. naświetlarkami czy maszynami drukarskimi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP